UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
MENU:
Reklama
Jonizator wody Aquator Silver
Jonizator wody Aquator Silver
FITNESS.WP.PL
Facebook
Googleplus
Twitter

Komentarze

Zapytaj lekarza

Szanowni Państwo,

Zapytaj lekarzZapraszając wszystkich zainteresowanych sprawami zdrowia – w szeroko tego słowa pojętym zakresie – do częstego korzystania z zamieszczonych materiałów, wyrażamy nadzieję, że poradnia.pl pozwoli internautom zrozumieć różne pojęcia medyczne oraz podpowie, jak zaradzić zdrowotnym problemom. Przede wszystkim chcemy promować zdrowy styl życia, jako najważniejszy element profilaktyki zdrowotnej. Na pytania odpowiadają współpracujący z portalem lekarze. Prosimy jednak pamiętać, że zdrowie to temat naprawdę ważny i nie odpowiadamy na pytania typu „co mi jest jeżeli....”. Nie ma możliwości zdiagnozowania chorego bez bezpośredniego kontaktu z nim, dlatego nasi eksperci mogą jedynie przybliżyć jakiś medyczny termin – np. podać skrócony opis jednostki chorobowej, ale bez ustosunkowania się do indywidualnego przypadku wymagającego często bardzo pilnej wizyty u lekarza. Zrozumiałe jest też, że odpowiedzi muszą mieć charakter uproszczony i najczęściej nie są w stanie wyczerpać danego tematu. Będziemy wdzięczni za potraktowanie portalu z należytą powagą, jakiej wymaga ta tematyka. Znaczy to, że nie podejmiemy dyskusji na tematy wulgarne, trywialne, wykorzystujące internetową anonimowość dla żartu czy zabawy.

Redakcja portalu poradnia.pl dokłada wszelkich starań, aby opublikowane informacje i porady były ciekawe dla większej grupy odbiorców oraz zgodne z najnowszą wiedzą medyczną, mają one jednak charakter edukacyjny i w żadnym razie nie mogą zastąpić konsultacji lekarskiej.

 

Jeśli chcecie skontaktować się z lekarzem – skorzystajcie z tej strony. Wystarczy wpisać treść pytania i kliknąć przycisk "Wyślij".

   Zgadzam się na publikację wysłanej wiadomości w serwisie poradnia.pl

Wpisać można maksymalnie 1000 znaków     

 

 

Ostatnie zadane pytania:

 • Jestem po przeszczepie nerki przeszczep mialem we Franci teraz wracm do Polski mam zalozony cewnik Pig - Tail (swinski ogonek) sciagniecie tego przypada mi na date kiedy bede w polsce, a wiec od jakiego lekarza mam wziasc skierowanie na sciagniecie tego

  Skierowania wystawia lekarz pierwszego kontaktu, dawniej zwany rejonowym.

 • Nerw w łokciu. Jak nazywa się nerw w łokciu, który po uderzeniu w łokieć boli, jakby przez rękę przechodził prąd? Dlaczego tak jest?

  Zapewne chodzi o nerw promieniowy. Jest on w okolicy łokcia zlokalizowany tuż pod skórą, stąd łatwo go podrażnić. A podrażnienie nerwu daje uczucie "prądu". Ot i wszystko w tym temacie.

 • Kilka miesięcy temu przeszłam operację zmniejszenia warg sromowych. Po operacji (minęło 5 miesięcy) pojawił się ból, kłucie i świąd na szwach. Czy można zredukować dyskomfort jakimiś maściami, lekami? Czy istnieje szansa, że ból kiedykolwiek minie?

  Zdecydowanie mądrzej jest wybrać się do lekarza.

 • ostatnio zaczelam jesc owsianke na sniadanie : 3 lyzki owsianki, 2 lyzki otrebow zytnich, szklanka mleko i dodatki glownie owoce badz orzechy. Niestety okolo godziny 17stej mam okropne wzdecia a pozniej gazy.. czy to jest spowodowane zbyt wielka iloscia b

  U zdrowego człowieka taka reakcja nie powinna mieć miejsca. Może nie toleruje Pani mleka, bądź innych składników. A może to objaw choroby jelita grubego? Odpowie lekarz POZ.

 • Zauważyłam dziś na swojej łydce guzek 1x1cm, twardy, bolesny przy ucisku, przesuwalny względem podłoża. Nie pamiętam żadnego urazu w tym miejscu, nie ma też zasinienia. Czy powinnam się z tym gdzieś zgłosić czy poczekać kilka dni?

  A na co chce Pani czekać???

 • Od 4 lat mam guza pod prawym uchem (na zlączeniu ucha z czaszką na dole).Zauwazylem ze ostatnio rosnie.Guz jest plaski i twardy, znajduje się wewnątrz .Czuc go tylko dotykając palcem.Sam z siebie nie boli ale często mam podrażnione prawe oko .Odczuwam tak

  Każdy rosnacy guz powinien budzić niepokój. Radzimy skonsultować się z jeszcze jednym lekarzem

 • Mam 18 lat. Obawiam się że mam żylaki. Moja mama je ma. Mam widoczne żyły prawie na całych nogach. Pod kolanami to nawet wyczuwalne gdy dotykam dłonią. Ale znikają gdy unoszą nogi do góry. Od trzech dni trochę spędzą mnie nogi i pojawiają się takie bąbelk

  Zamiast płakać rozsadniej jest wybrać się do chirurga. Najlepiej naczyniowego.

 • Czy można spożywać ostropest plamisty np w postaci herbatki po ataku kolki żółćiowej?

  Można o ile nie jest się na ten prearat uczulonym

 • Dlaczego w moczu mogą być obecne krwinki czerwone?

  Szeroko o badaniu moczu piszemy tu: http://www.poradnia.pl/laboratoryjna-analiza-moczu.html

 • Jak i czy w ogóle leczy się objaw Raynauda?

  Objaw Raynauda to nagłe obkurczenie się tętnic najczęściej dłoni, rzadziej stóp. Może go wywołać gwałtowne obniżenie temperatury, bądź stres. Choroba ta dotyka najczęściej młodych dziewcząt. I bezwzględnie wymaga wizyty u lekarza. Musi on bowiem stwierdzić, czy ma do czynienia z objawem pierwotnym, czyli chorobą Raynauda, czy też wtórnym - w przebiegu innych chorób, czy też młodzieńczym. I w zależności od rozpoznania wdrożyc odpowiednie leczenie. Wystąpieniu zespołu Raynauda sprzyjają układowe choroby tkanki łącznej, RZS, choroby naczyń, niskie ciśnienie, zatrucia substancjami chemicznymi, choroba wibracyjna, białaczka a także niektóre leki.  

 • mam 16lat, codziennie jestem przemęczona, mam trądzik na plecach, ramionach i twarzy, wypadają mi włosy, mam podkrążone oczy, łamią mi się paznokcie, mam obfitą miesiączkę co 2tygodnie, prawie ciągle chce mi się pić. co mi jest?

  Jak zawsze w takich przypadkach, odpowiedzieć na to pytanie może jedynie lekarz po zbadaniu pacjenta. Dlatego zawsze w takich razach odsyłamy do lekarza POZ

 • Czy wydalanie glisty ludzkiej boli? Zostanie ona wydalona w całości?

  Pisaliśmy o tym w ostatnich dniach, ale powtórzę - glisty po leczeniu przeciwrobaczym wydalane są w całości, bezboleśnie.

 • Jakie wymagania należy spełnić, aby możliwe było usunięcie samych złogów z pęcherzyka żółciowego metodą ERCP?

  Zawsze indywidualnie decyduje o tym lekarz mający wykonać zabieg.

 • bliska mi osoba zaczeła się dziwnie zachowywać mówi mi że ma to od 6-7 lat pierwsze chodziło o oceny w szkole a pózniej to co mówili na nią rodzice ma niekontrolowane ruchy głową w bok mówiąc przy tym coś np wymyśli sobie w głowie jakąś bzdurę zaczyna w n

  A kto odpowie na to pytanie bez zbadania pacjenta??? My nie!

 • jestem 6 lat po operacji stawu biodrowego-alloplastyce, czy moge uprawiac sport biegajac truchtem? gdy biegam i chodze kolano leci mi do srodka.

  Nie może Pan oczekiwać od nas odpowiedzi, ponownie apelujemy do Państwa o wyjaśnianie indywidualnych problemów ze swymi lekarzami. Ich także należy prosić o interpretację wyników. I z nimi wyłącznie duskutować o zaleconych lekach. 

 • jestem po dwóch udarach mózgu i angioplastyce(dwa stenty). Jakie badania muszę wykonać , aby stwierdzić ,że w naczyniach mózgowych nie ma zakrzepów?

  Badania naczyniowe np angiografia czy  MRI, ale i tak musi Pan o skierowanie poprosić swego lekarza leczącego.

 • Robiąc sobie badania na inną dolegliwość w badanie kału wyszło mi, że mam jaja glisty ludzkiej. Nie miałam i nie mam żadnych objawów ale lekarka przepisała mi leki doustne i biorę je od dzisiaj. Moje pytanie jest takie: jeśli mam tego pasożyta w jaki spos

  Leki przciwrobacze zabijają pasożyty, bądź porażaja ich mięśnie. W obu przypadkach prowadzi to do ich wydalenia z kałem. I w kale można je zaobserwować. Glista i owsiki wydalane są w całości, tasiemce mogą być wydalane segmentami.

 • Czy wykonuje się jeszcze gdzieś w Polsce zabieg usuwania samych kamieni żółciowych, bez jednoczesnego usunięcia pęcherzyka?

  Można usunąć kamienie z pęcherzyka żółciowego podczas badania  ERCP czyli endoskopowej cholangiopankreatografii wstecznej. Ale nie w każdym przypadku.

 • Jakie badania muszę wykonać, by móc zostać krwiodawcą? Wystarczy badanie krwi w celu sprawdzenia grupy? Czy można bezpłatnie wykonać takie badanie?

  Wszelkie niezbędne badania pobierze Stacja Krwiodawstwa przed pobaniem krwi!

 • Od kilku miesiecy mam poważny problem.Zaczeły boleć mnie stawy. Nigdy wczesniej nie miałam z nimi problemu, taki taki okropny rwiący ból, chwilami leże i płaczę, wieczorami bół sie nasila. Zrobiłam rózne badania rowniez na bolerioze ale wynik wyszedł ujem

  Nie bardzo mogę uwierzyć, że "lekarze nie wiedzą". Może Pan po prostu nie był u lekarza z wizytą, do czego zachęcamy. Z podanych, choć skąpych, danych wynika, że powinien to być reumatolog...

 • Mam pytanie w sprawie stulejki. Obecnie jest tak. Mam 18 lat i kiedy Penis jest w stanie spoczynku to skorka jest normalnie na główce Penisa. I jak gdy jest w stanie erekcji to tez jest na główce na penisa skorka i sama z niej nie schodzi. Ale gdy pomogę

  Z Pańskiego opisu widać, że nie mamy tu do czynienia ze stulejką. Ale uważamy, że nie tu miejsce na tego typu odpowiedzi, a w gabinecie lekarza. I jest to jednocześnie apel do innych naszych korespondentów, którzy chcą w Internecie rozwiązywać problemy wymagające bezpośredniego kontaktu z lekarzem. Nie da się w ten sposób ominąć gabinetu lekarskiego

 • Panie doktorze mam pytanie w jakim jedzeniu jest kolagemn na stawy,dziękuje

  Potrawy będące źródłem kolagenu to m.in. nóżki wieprzowe i cielęce w galarecie, galaretki i zupy z kurzych łapek czy też owocowe, ryby w galarecie, głowizna, golonka oraz podroby

 • Czy kofeina i ketokonazol aplikowane na skórę (np. szampony Nizoral lub Revita) mogą mieć jakikolwiek wpływ na układ trawienny, a w szczególności na pęcherzyk żółciowy ze złogami żółciowymi i wątrobę?

  Jeśli skóra jest nieuszkodzona, substancje zawarte w szamponacjh nie wchłaniają się do organizmu, mogą więc szmpony być używany przy kamicy.

 • kilka miesięcy temu dwa razy z rzędu uderzyłam się w lewy łokieć, aż przeszedł taki jakby prąd (nie wiem jaka jest poprawna nazwa). Od tamtego czasu często drętwieją mi palce mały i serdeczny. Jak to wyleczyć? Czy konieczna jest wizyta i lekarza?

  Leczyć może - z definicji - wyłącznie lekarz. Tak jest i w tym przypadku. Ale nim lekarz zacznie leczyć, musi zbadać. Więc pytanie o sens wizyty u lekarza jest zdecydowanie retoryczne.

 • wymieniłam szkła w okularach korekcyjnych. Miałam soczewki -0,5 i -0,5, teraz mam -0,5 i 0,5 105 stopni astygmatyzm oraz zwykłe -1,5. Mam wrażenie, że widzę zbyt ostro, po pół godziny lub krócej boli mnie oko w którym mam soczewkę -1,5. Czy to normalne i

  Oko jest narządem zbyt delikatnym, by z nim eksperymentować. Podane powyżej objawy sugerują absolutną konieczność konsultacji z lekarzem, który szkła zapisał. Przy okazji przestrzegamy przed nabywaniem sprzedawanych gotowych okularów na przeróżnych jarmarkach czy w marketach. Szkła należy zawsze dobierać indywidualnie. Źle dobrane mogą bezpowrootnie uszkodzić wzrok. A poza tym fakt, że przed rokiem miało się takie a nie inne szkła, nie daje gwarancji, że po roku dobór szkieł nie wymaga ponownego badania.

 • Jestem w 28 tygodniu ciąży, dzisiaj prosto na brzuch spadła mi mikrofalówka. Nie było krwawienia. Jakie jest prawdopodobieństwo, że poroniłam, i że płód jest martwy?

  Drodzy Państwo. Po raz kolejny prosimy byście nagłe przypadki konsultowali ze swoim lekarzem, nie z nami. Bo czasem może być za późno. Jednocześnie przypominamy po raz nie wiem już który, że nie interpretujemy wyników badań ani nie komentujemy zleconych indywidualnie kuracji. Obie te rzeczy leżą wyłącznie w gestii lekarzy zlecających!

 • jak długo może przebiegać różyca i co oznacza że nie ma na nią odporności ,czy traci się całkowitą odporność organizmu

  I na ten temat pisaliśmy już  tu: http://www.poradnia.pl/rozyca.html  i tu: http://www.poradnia.pl/roza-rozyca-rozyczka-objawy-przebieg-choroby-leczenie.html Zachecamy do lektury!

 • czy niedoczynnosc tarczycy ma wpływ na depresje,nerwice i stany lekowe?

  Drodzy Państwo, nim wyślecie pytanie, korzystajcie z naszych, w Poradni opublikowanych artukułów. Są tam odpowiedzi na prawie wszystkie wasze wątpliwości. Tak i teraz tu:http://www.poradnia.pl/niedoczynnosc-oraz-inne-choroby-tarczycy.html

 • Mam problem z jezykiem(gorycz okrutna,..bialy nalot,).Probowalam ssac plasterki cytryny,zeskrobywac nalot ,plukac Listerine,nic nie pomaga.Jaka moze byc przyczyna??? Uprzejmie prosze o rade.

  Rada jest identyczna, jak we wszystkich tego typu pytaniach: należy udać się do lekarza. Drodzy Państwo, nie marnujcie swego czasu, a niekiedy i zdrowia szukając pomocy nie tam, gdzie należy!

 • Od około 3 tygodni czuje ból w różnych miejscach brzucha. Głównie jest to ból pod lewym żebrem, które jest nieznacznie odstające w porównaniu do prawego. Jest to ból również w okolicach nerek i wyrostka robaczkowego. Podwyższonej temperatury nie mam, jest

  Oczywiście, że można. I wstępną i ostateczną, ale w gabinecie lekarza!

Zobacz wszystkie odpowiedzi lekarza.